Vit klacksandal i veganskt läder från Jana
- 699 kr
Vit klacksandal i veganskt läder från Jana med kardborreknäppning och bekväm passform.
Artikelnummer:
922
Leverantör:
Jana
Denna vita klacksandal från Jana är ett stilrent val för både vardag och fest, tillverkad helt i veganskt material. Skons yttre har en matt finish som efterliknar läder, medan insidan är klädd i mjuk textil med Jana Soft lining för en behaglig känsla mot foten. Den breda remmen över tårna ger ett stabilt intryck, och remmen runt ankeln stängs med kardborreband som döljs av ett dekorativt spänne i guldton – praktiskt utan att tumma på designen.
Sulan är försedd med en skön innersula som ger stöd och komfort hela dagen. Modellen är något bredare än standard, vilket gör den extra behaglig för dig med lite mer platsbehov. Den blockformade klacken på 55 mm ger höjd utan att bli svår att gå i.
Varumärke | Jana |
Färg | Vit |
Material utsida | Vegansktläder |
Material insida | Vegansktläder/Textil |
Material yttersula | Syntet |
Uttagbar innersula | ❌ |
Skötselråd | Rengör med skoborste och Foam Cleaner, polera, applicera super white om du vill få den helt vit igen, impregnera med Nano Protector. |